Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9] >
Powwow: Warszawa - Poland

This discussion belongs to Powwows » "Powwow: Warszawa - Poland".
You can see the powwows page and participate in this discussion from there.

Dariusz Kozłowski
Dariusz Kozłowski  Identity Verified
Poland
Local time: 02:36
German to Polish
Czas CATa Nov 30, 2002

Droga Nelu,

podpisujê siê pod twoimi w¹tpliwoœciami - ma³o, ma³o nam tego czasu bêdzie...
Chyba,¿e potencjalnie istnieje szansa:
1. wyd³u¿enia pierwszej czêœci - "warsztatowej" np. o jakieœ "ma³e" 2-3 godziny. Pamiêtajmy, ¿e bêd¹ potrzebne jakieœ - choæby symboliczne - przerwy w prezentacjach na odœwie¿enie g³ów.
2.Ma³o prawdopodobne, ale mo¿na poddaæ pod g³osowanie (czekam na Wasze opinie): pierwszy 2-dniowy pa³³a³ w historii polskie
... See more
Droga Nelu,

podpisujê siê pod twoimi w¹tpliwoœciami - ma³o, ma³o nam tego czasu bêdzie...
Chyba,¿e potencjalnie istnieje szansa:
1. wyd³u¿enia pierwszej czêœci - "warsztatowej" np. o jakieœ "ma³e" 2-3 godziny. Pamiêtajmy, ¿e bêd¹ potrzebne jakieœ - choæby symboliczne - przerwy w prezentacjach na odœwie¿enie g³ów.
2.Ma³o prawdopodobne, ale mo¿na poddaæ pod g³osowanie (czekam na Wasze opinie): pierwszy 2-dniowy pa³³a³ w historii polskiej prozety...
No bo a¿ szkoda nie poœwiêciæ maksimum dostêpnego czasu na CAT-y, które najwyraŸniej s¹ przysz³oœci¹ naszej egzystencji w tym fachu i pewnie ich prêdzej, czy póŸniej nie unikniemy, z drugiej strony szkoda by³oby zrezygnowaæ ca³kowicie z czêœci towarzyskiej... (ja osobiœcie w ka¿dym razie bym ¿a³owa³). I jak to pogodziæ???
Pomocy!!!)))

Pozdrowienia
Collapse


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 02:36
Member (2004)
English to Polish
+ ...
w kwestii czasu: Nov 30, 2002

Zgadzam siê z Nel¹ i Darkiem, ale propozycja jest nastêpuj¹ca:

ka¿dy z 3 "prezentatorów" przedstawi swój program KRÓTKO - góra 15-20 minut, a nastêpnie, urz¹dzone bêdê 3 stanowiska z laptopami, przy których demonstrowanie programu odbywaæ siê bêdzie RÓWNOLEGLE. Tak wiêc, my, uczestnicy, bêdziemy mogli chodziæ sobie od stanowiska do stanowiska, zadawaæ pytania, porównywaæ. Ta czêœæ mia³aby trwaæ razem mniej wiêcej od 12-13 do 17-18. Nie s¹dzê, ¿eby d
... See more
Zgadzam siê z Nel¹ i Darkiem, ale propozycja jest nastêpuj¹ca:

ka¿dy z 3 "prezentatorów" przedstawi swój program KRÓTKO - góra 15-20 minut, a nastêpnie, urz¹dzone bêdê 3 stanowiska z laptopami, przy których demonstrowanie programu odbywaæ siê bêdzie RÓWNOLEGLE. Tak wiêc, my, uczestnicy, bêdziemy mogli chodziæ sobie od stanowiska do stanowiska, zadawaæ pytania, porównywaæ. Ta czêœæ mia³aby trwaæ razem mniej wiêcej od 12-13 do 17-18. Nie s¹dzê, ¿eby dobrym pomys³em by³oby organizowanie tego w formie "wyk³adów" poszczególnych osób, jeden po drugim, gdy¿ 1) chyba byœmy wszyscy padli po tylu godzinach, 2) nikt nie chcia³by byæ tym trzecim, 3)wiêksza czêœæ informacji na temat poszczególnych programów po prostu siê pokrywa i nie ma co tego powtarzaæ 3 razy, a diabe³ jak wiadomo tkwi w szczegó³ach, które najlepiej praktycznie pokazaæ.

Ta czêœæ, tzw. warsztaty, odby³aby siê w jakiejœ salce (s¹ ju¿ wstêpne propozycje!), a NASTÊPNIE wszyscy przenieœlibyœmy siê w inne miejsce, aby kontynuowaæ czêœæ gastronomiczno-rozrywkow¹ (tu ca³y czas otwarta jest jak rozumiem propozycja Tygru+bigos+sa³atki+strogonoff, etc) lub alternatywnie pub.

Uczestniczy³am ostatnio w pobobnie zorganizowanej prezentacji Metatexis i wypad³o to bardzo dobrze, s¹dzê, ¿e bez problemu wyrobilibyœmy siê w czasie.

Dodatkow¹ zalet¹ by³oby to, ¿e Ci, którzy z kotami maj¹ jakiekolwiek doœwiadczenia, mogliby 1) przynieœæ ze sob¹ problemy, których sami nie potrafi¹ rozwi¹zaæ, 2) pomóc innym, dziel¹c siê swoimi doœwiadczeniami. Tak wiêc do tych warsztatów trzeba by siê trochê przygotowaæ, ale myœlê, ¿e warto.

Magda
Collapse


 
Izabella Kraus
Izabella Kraus  Identity Verified
Local time: 02:36
English to Polish
+ ...
Proponuje 2 stanowiska Nov 30, 2002

Szczerze mowiac, to nie bardzo mam ochote prowadzic wlasne "stanowisko". Moja wiedza z zakresu CATow jest raptem mizerna czastka wiedzy Jerzego, a jedyne co mam do dodatnia to sposob uzycia multiterma, co i tak nie jest do zademonstrowania bez reszty TRadosa. Zreszta nie mam laptopa, a Jerzy wspanailomyslnie zgodzil sie zainstalowac co potrzeba w swoim. Wiecej sensu mialoby, gdybym po prostu w odpowiednim momencie prezentacji Jerz... See more
Szczerze mowiac, to nie bardzo mam ochote prowadzic wlasne "stanowisko". Moja wiedza z zakresu CATow jest raptem mizerna czastka wiedzy Jerzego, a jedyne co mam do dodatnia to sposob uzycia multiterma, co i tak nie jest do zademonstrowania bez reszty TRadosa. Zreszta nie mam laptopa, a Jerzy wspanailomyslnie zgodzil sie zainstalowac co potrzeba w swoim. Wiecej sensu mialoby, gdybym po prostu w odpowiednim momencie prezentacji Jerzego wrzucila swoje trzy grosze. Poza tym poszkodowane beda osoby "wykladajace" tzn. Jerzy i Agnieszka - ew. ja, bo sami nie beda mieli zbyt wiele czasu, zeby czegokolwiek sie dowiedziec, przypatrzec, nauczyc. Wiem ze to co mowie nie jest chwilowo zbyt konstruktywne - wiec sprobuje cos zaproponowac, moze po pierwszej KROTKIEJ prezentacji, takim przegladzie przez wszystko zrobilibysmy przerwe na salatki, podczas ktorej ustalimy liste problemow, ktore interesuja zgromadzonych przede wszystkim i sprobujemy dograc to tak, zeby Jerzy i Agnieszka tez mieli szanse byc uczestnikami, nie tylko wykladowcami?Collapse


 
Izabella Kraus
Izabella Kraus  Identity Verified
Local time: 02:36
English to Polish
+ ...
Gapa ze mnie, Nov 30, 2002

Umknela mi informacja Magdy na temat Metatexis i teraz wiem, ze to nie ja mialam byc tym trzecim - i dobrze. Sorry za zamieszanie

 
Pawel Bartoszewicz
Pawel Bartoszewicz  Identity Verified
Poland
Local time: 02:36
English to Polish
+ ...
Witam wszystkich Dec 11, 2002

Jestem rowniez zainteresowany kotami, wiec zglaszam chec przybycia. W zamian moge zaoferowac transport moim pojazdem na terenie Warszawy i/lub wklad gastronomiczny.
Pozdrawiam


 
Dariusz Kozłowski
Dariusz Kozłowski  Identity Verified
Poland
Local time: 02:36
German to Polish
Witamy kolejnego uczestnika... Dec 12, 2002

... no to jak wszyscy rzeczywiœcie dotr¹ - tak jak siê "odgra¿aj¹" to chyba bêdzie najwiêkszy pa³³a³ w historii polskich pa³³a³ów...

Tygru: czy twój "metra¿" wytrzyma takie zgromadzenie???

Przedœwi¹teczne pozdrowienia dla wszystkich.

PS Czy Wam siê ju¿ udzieli³ œwi¹teczny ob³êd i sza³ zakupów?


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 01:36
English to Polish
To zbli¿aj¹ siê jakieœ œwiêta? Dec 12, 2002

Patrz, nawet nie zauwa¿y³am...

Poki co, dostajê kota z kotem. Walczê z nim od tygodnia i jak na razie jest 2:1 dla Tradosa. Najpierw nie umia³am go uruchomiæ (1:0), potem mia³am problem z pod³¹czeniem s³ownika i czêsto zawiesza³ mi siê komputer (2:0), ale poniewa¿ dosz³am ju¿ do po³owy tekstu i jestem z siebie bardzo dumna, pozwoli³am sobie przyznaæ jeden punkt. ¯a³ujê tylko, ¿e ten pa³³a³ n
... See more
Patrz, nawet nie zauwa¿y³am...

Poki co, dostajê kota z kotem. Walczê z nim od tygodnia i jak na razie jest 2:1 dla Tradosa. Najpierw nie umia³am go uruchomiæ (1:0), potem mia³am problem z pod³¹czeniem s³ownika i czêsto zawiesza³ mi siê komputer (2:0), ale poniewa¿ dosz³am ju¿ do po³owy tekstu i jestem z siebie bardzo dumna, pozwoli³am sobie przyznaæ jeden punkt. ¯a³ujê tylko, ¿e ten pa³³a³ nie odby³ siê w listopadzie, mo¿e wtedy nie robi³abym z siebie takiej blondynki...

Witam Araksiê i Paw³a. Fajnie, robi nas siê coraz wiêcej...

Pozdruffka,
Anetta
Collapse


 
Araksia Sarkisian
Araksia Sarkisian  Identity Verified
Poland
Local time: 02:36
Armenian to Polish
+ ...
CAT's among CATS for cats... Dec 13, 2002

Prosto z Broadway-u...2CD z musical-u "CAT's"...
(S³ucham w ramach przygotowania merytorycznego .:)


 
Dariusz Kozłowski
Dariusz Kozłowski  Identity Verified
Poland
Local time: 02:36
German to Polish
catssss Dec 13, 2002

mhm, Araksiu: czy ja grzecznie mogê ew. potem poprosiæ o korepetycje ?

Limonko: no pewnie, ¿e siê zbli¿aj¹ - takie z ryb¹ (a jak wiadomo, rybê lubi¹ koty te¿)

I to mo¿e chwilowo na tyle w kwestiach merytorycznych
DK


 
Araksia Sarkisian
Araksia Sarkisian  Identity Verified
Poland
Local time: 02:36
Armenian to Polish
+ ...
CAT's and tools... Dec 13, 2002

LimOnce dziêki za powitanie...:) nada³ jestem na liœcie oczekuj¹cych, w zwi¹zku z czym nie biorê aktywnego udzia³u w dyskusji.
Korepetycje mo¿e udzieliæ osoba z wykszta³ceniem (mo¿e i powo³aniem) muzycznym, np. Kuba albo Ela ...:)
Wszystko zale¿y od mejsca pa³³a³u...:)
Bêdzie "wtyczka" - to pos³uchamy...nie bêdzie "wtyczki" to pogadamy...:)


 
Araksia Sarkisian
Araksia Sarkisian  Identity Verified
Poland
Local time: 02:36
Armenian to Polish
+ ...
Do Jacka: Dec 13, 2002

Gdzie mam umieœciæ "Wysokie obcasy"...?
[quote:
Kiedy Maria wreœcie siê pojawi³a, trudno by³o j¹ nie zauwa¿yæ. W tym t³umie wygl¹da³a jak przybysz z innej Galaktyki.
Mia³a na sobie spódniczkê, bardzo modn¹ ciemno-granatow¹ kurtkê z szerokimi ramionami, jedwabn¹ bluzeczkê w bia³o-niebieskie paski, obcasy ze skóry jaszczórka w kolorze "elektryk" z du¿ymi bia³ymi literkami ze skóry cielêcej (na palcach).
Cena samej bluzki z butami by³a równowarto
... See more
Gdzie mam umieœciæ "Wysokie obcasy"...?
[quote:
Kiedy Maria wreœcie siê pojawi³a, trudno by³o j¹ nie zauwa¿yæ. W tym t³umie wygl¹da³a jak przybysz z innej Galaktyki.
Mia³a na sobie spódniczkê, bardzo modn¹ ciemno-granatow¹ kurtkê z szerokimi ramionami, jedwabn¹ bluzeczkê w bia³o-niebieskie paski, obcasy ze skóry jaszczórka w kolorze "elektryk" z du¿ymi bia³ymi literkami ze skóry cielêcej (na palcach).
Cena samej bluzki z butami by³a równowartoœci¹ ubrañ, które mia³e na sobie chyba ze 20 pañ, obecnych na sali (lub: tam obecnych).
Ona porusza³a siê tym jedynym wabi¹cym krokiem wynios³ej modelki z kolistym ruchem bioder, budz¹cym ogromn¹ zawiœæ i z³oœæ (lub: oburzenie).
or:....wymierzon¹ na wywo³anie zawiœci i z³oœci.../quote]

Sorry, ¿e wykorzysta³am powwow forum, ba³am siê, ¿e "obcasy" odejd¹ w sin¹ dal..i nie zd¹¿e ich z³apaæ..:)
Collapse


 
Izabella Kraus
Izabella Kraus  Identity Verified
Local time: 02:36
English to Polish
+ ...
Zblizamy sie ... Dec 16, 2002

Kochani, chcia³am tylko przypomnieæ, ¿e powwow tu¿ tu¿. Trzeba pogadaæ o konkretach zanim siê porozje¿d¿amy na Swiêta.
Ja np. w przysz³y poniedzia³ek wyje¿d¿am i do tego czasu muszê wiedzieæ gdzie mam siê stawiæ 3. stycznia w Warszawie, ewentualnie pod jaki numer zadzwoniæ ¿eby siê dowiedzieæ, bo raczej nie bêdê mieæ dostêpu do internetu. Poza tym zamierzam przywlec z sob¹ kumpla - t³umacza - on jest teraz trochê w stresie i nie zd¹¿y³ siê jeszcze zameldow
... See more
Kochani, chcia³am tylko przypomnieæ, ¿e powwow tu¿ tu¿. Trzeba pogadaæ o konkretach zanim siê porozje¿d¿amy na Swiêta.
Ja np. w przysz³y poniedzia³ek wyje¿d¿am i do tego czasu muszê wiedzieæ gdzie mam siê stawiæ 3. stycznia w Warszawie, ewentualnie pod jaki numer zadzwoniæ ¿eby siê dowiedzieæ, bo raczej nie bêdê mieæ dostêpu do internetu. Poza tym zamierzam przywlec z sob¹ kumpla - t³umacza - on jest teraz trochê w stresie i nie zd¹¿y³ siê jeszcze zameldowaæ, wiêc uprzedzam, ¿e bêdzie jeszcze jednen osobnik.
Collapse


 
Dariusz Kozłowski
Dariusz Kozłowski  Identity Verified
Poland
Local time: 02:36
German to Polish
Œwiêta, œwiêta ... Dec 23, 2002

... porz¹dki zrobione, choinka ju¿ pewnie przybrana, œwiate³ka œwiec¹, karp p³ywa (w wannie, albo siê ju¿ gotuje lub sma¿y... prezenty czekaj¹, Herr Gwiazdor/Miko³aj w pe³nym pogotowiu, ¿eby w chwili, gdy na sekundê jutro odwrócicie wzrok od "chojraczka", podrzuciæ te wszystkie œliczne kartony, kartoniki, torby, torebki i zawini¹tka i sprawiæ Wam przyjemnoœæ, frajdê i przypomnieæ, ¿e ktoœ bliski o Was pami... See more
... porz¹dki zrobione, choinka ju¿ pewnie przybrana, œwiate³ka œwiec¹, karp p³ywa (w wannie, albo siê ju¿ gotuje lub sma¿y... prezenty czekaj¹, Herr Gwiazdor/Miko³aj w pe³nym pogotowiu, ¿eby w chwili, gdy na sekundê jutro odwrócicie wzrok od "chojraczka", podrzuciæ te wszystkie œliczne kartony, kartoniki, torby, torebki i zawini¹tka i sprawiæ Wam przyjemnoœæ, frajdê i przypomnieæ, ¿e ktoœ bliski o Was pamiêta...

... a ja Wam t¹ drog¹ ¿yczê pogodnej, przyjemnej i odprê¿aj¹cej œwi¹tecznej atmosfery, (umiarkowanego) œwi¹tecznego ob¿arstwa, doskona³ego samopoczucia i du¿o zdrowia...
A potem wspania³ego, sylwestrowego "szaleñstwa" i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2003.
No i do zobaczenia wkrótce!

Z œwi¹teczno-noworocznymi pozdrowieniami

Darek Koz³owski
Collapse


 
Araksia Sarkisian
Araksia Sarkisian  Identity Verified
Poland
Local time: 02:36
Armenian to Polish
+ ...
Weso³ych Œwi¹t!!! Dec 23, 2002

Wszystkim ¿yczê du¿o radoœci i wspania³ych prezentów!!!
Do mi³ego zobaczenia w Nowym Roku!


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 01:36
English to Polish
Wszystkim ¿yczê œwiêtego spokoju... Dec 24, 2002

...tak byœcie mogli cieszyæ siê towarzystwem najbli¿szych i by s³oñce zagl¹daj¹ce przez okna oœwietla³o same uœmiechniête twarze.
¯yczê Wam tak¿e tradycyjnie obficie zastawionego sto³u i bardzo hojnego Miko³aja.
Anetta


 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucia Leszinsky[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Powwow: Warszawa - Poland






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »