KudoZ™ translation help

KudoZ мрежата нуди систем во кој преведувачите и останатите можат меѓусебно да си помагаат со преводи или објаснувања на изрази и куси фрази.

Recent terminology questions

1 - 30 of 1,920

Next »

Search millions of term translations

Translators on ProZ.com

ProZ.com profile photo
Software translation : very fast
Франција
ProZ.com profile photo
Полска
ProZ.com profile photo
Engineer:Oil&Gas/Electron/Finan/Law/HSEQ
Норвешка
ProZ.com profile photo
Top-Notch Service | Direct Clients Only
Германија
ProZ.com profile photo
Financial & Legal Translation
Полска

Your current localization setting

македонски

Select a language

Term search
  • All of ProZ.com
  • Пребарување израз
  • Работа
  • Форуми
  • Multiple search