This powwow has already been held!

[View Powwow Report]

ProZ.com powwow: Second Pastrmajlija Powwow

November 28, 2009, 12:00 am
МакедонијаStipIn personмакедонскиЛокација: Штип
Место: Кафе-бар „Версај“ (позади Трговски Центар)

Целна група: Сите кои сакаат добра дружба, добра храна и кои се подготвени да го остават на цедило својот компјутер на еден денПочитувани колеги,

Локацијата за средбата во Штип е објавена.
Се надевам дека како и минатата година, ќе имаме интересна средба и ќе размениме корисни информации и искуства. Подолу е објавена агендата на средбата, доколку имате некои предлози, идеја или тема на разговор за кои би сакале да дискутираме, слободно објавете ги овде.

Агенда:

13:00 – 13:30 - регистрација + VID
Отворање на средбата
Габриела Николова

13:30 - 14:15
САМОСТОЕН ПРЕВЕДУВАЧ – Да или Не
Јасмина Мартиновска / Габриела Николова

14:15 - ПОНАТАМУ
Ручек – предпастрамајлија, пастрамајлија и постпастрамајлија :)


Повелете во Штип!


Login to add your name to the list of people interested.Click here to login now.

Click here to register. (It is free.)


ProZ.com Users attending this Powwow

: organizer : photos : report : host

Interested members (18) / Confirmed: 8 / Tentative: 3
Name NoteWill Attend
Gabriela Nikolova  \"Organizer\" \"Reporter\" \"Photographer\" ...  y
Zoran Jovanoski   ...  m
Sherefedin MUSTAFA   Знајте дека уште од сега ви завидувам... ви пожелувам пријатна и корисна средба!  
Stole Markovski   Ke se videme vo Stip  y
Nadica Gjosevska   ...  m
Biljana Vasileva Bojcev  \"Photographer\" \"Host\" ...  y
Danijela Pejcic   ...  n
Gabriela Breslieva  \"Host\" ...  y
Jasmina Martinovska  \"Photographer\" оууууу, а зарем воопшто помисливте да правите без мене :)  y
Rodna Ruskovska   Prekrasno :):)  y
Bojan Kicurovski  \"Photographer\" Овојпат без мене нема да поминете...  
Goran Arsov   И јас би сакал да дојдам. Сега влегов во „филмовите“ со SDImedia.com, па може да се сподели некое искуство.  
Ksenija Shuteva   Obavezno ke prisustvuvam - i jas sum od Stip :)  y
Hristina Dojčinova  \"Photographer\" Може!  
Irena Kacarski-Kimova   за жал ми излезе работа што не можам да ја одбијам и нема да можам да дојдам :(. А баш с еспремав за пастрмајлија ...  n
Elena Rizova   Здраво на сите, јас за жал не знам дали ќе дојдам, многу сум грипосана, па ако ми е подобро ќе дојдам во сабота, ако не убаво да си поминете  m
Nadica Sareva  \"Photographer\" ...  
Kitanovska   Китановска-Како без мене во мојот роден град.Каде?  y


Postings about this event


Powwow: Stip - Macedonia (FYROM)

Gabriela Nikolova  Identity Verified
Македонија
Local time: 18:48
англиски на македонски
+ ...
Благодарност Nov 29, 2009

Голема благодарност до колегите кои дојдоа во Штип, се надевам убаво се дружевме и наскоро пак ќе се видиме!

Извештајот за средбата ќе биде објавен наскоро.

Поздрав,
Габи


 

Jasmina Martinovska  Identity Verified
Македонија
Local time: 18:48
германски на српски
+ ...
Да резимираме :) Nov 29, 2009

Драги колеги...
1) пастрмајлиите беа феноменалниicon_smile.gif
2) дружбата беше срдечна
3) дискусијата беше поучна... во вистинска смисла „прашај паталец, а не гаталец“ [ова, апропо милионитеicon_wink.gif ]
4) ... оние што не дојдоа, е па, ја пропуштија...


 

Ksenija Shuteva  Identity Verified
Македонија
Член
англиски на македонски
+ ...
Благодарност за организацијата Nov 30, 2009

Уште еднаш јавно да се заблагодарам за прекрасната организација. Мило ми беше што се дружевме, фала и на Јасмина за деталното објаснување.....До следната се надевам не далечна средба....Поздрав

 

Kitanovska
Local time: 18:48
француски на македонски
+ ...
Колку ми е жал.. Dec 1, 2009

што ја пропуштив оваа прилика...

 

Gabriela Nikolova  Identity Verified
Македонија
Local time: 18:48
англиски на македонски
+ ...
Телефон за контакт Nov 24, 2009

Здраво, колеги

За каква било информација, можете да ме контактирате на 070 214 204.

Со нетрпение ја очекувам средбата и се надевам убаво ќе се дружиме!

Поздрав до сите,
Габи


 

Bojan Kicurovski  Identity Verified
Македонија
Local time: 18:48
македонски на англиски
+ ...
Кој сака да биде милионер Nov 30, 2009

Драги колешки... (и колеги)
Да не се повторувам, ама се согласувам:
1) навистина беаicon_smile.gif
2) навистина беше
3) се согласувам [vis-à-vis милионитеicon_smile.gif]
4) ...тие што не дојдоа, ќе си останат посиромашни... („апропо милионите“ што би рекла Јасмина)


 

Sign in to add a comment

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Модератори на овој форум
Lucia Leszinsky[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »
This discussion can also be accessed via the ProZ.com forum pages.